Not rated
Rating details
Pork Roll with Cheese
Pork roll stuffed with sausages, cheese and eggs in an onion sauce, seasoned with mustard.
| Category: | Meals |
|---|---|
| Warranty: | 10 Years |
| Weight: | 0.3 kg |
| EAN: | 8594043790957 |
| Diets: | Low Carb |
| Portion: | 1 |
| Meat selection: | Pork |
| Omit allergens: | Fish|Soy|Celery|Nuts|Sesame |
| Energy value kJ: | 761 |
| Energy value kcal: | 181 |
| Fats: | 6,3 g |
| Saturated fats: | 1,0 g |
| Carbohydrates: | 21,7 g |
| Sugars: | 13,0 g |
| Proteins: | 12,0 g |
| Salt: | 0,85 g |
| Portion (s): | 1 |
| Net weight: | 300 |
| The item has been sold out… | |
pork (33 %), beef broth (water, beef and bones), eggs, Eidam cheese (milk, salt, cheese cultures), pork sausage (pork 86 %, water, potato starch, salt, pork protein, spices), onions, rice flour, corn flour, rapeseed oil, mustard (drinking water, mustard seed, fermented vinegar, sugar, salt, turmeric, spice extract), rock salt, pepper.
Product rating
Be the first who will post an article to this item!
Discussion
Be the first who will post an article to this item!
