Not rated
Rating details
Chicken with Corn and Beans
A mixture of chicken, tomatoes, beans, corn and chilli.
| Category: | Meals |
|---|---|
| Warranty: | 10 Years |
| Weight: | 0.3 kg |
| EAN: | 8594043790773 |
| Portion: | 1 |
| Meat selection: | Poultry |
| Omit allergens: | Lactose|Fish|Eggs|Mustard|Soy|Celery|Nuts|Sesame |
| Energy value kJ: | 329 |
| Energy value kcal: | 78 |
| Fats: | 1,9 g |
| Saturated fats: | 0,1 g |
| Carbohydrates: | 7,7 g |
| Sugars: | 1,3 g |
| Proteins: | 8,6 g |
| Fiber: | 0,4 g |
| Salt: | 0,8 g |
| Portion (s): | 1 |
| Net weight: | 300 |
| The item has been sold out… | |
chicken meat (32 %), poultry broth (water, poultry meat and bones), tomatoes, tomato purée (water, tomato purée, salt), rapeseed oil, rice flour, corn flour, beans, corn, onions, rock salt, chilli.
Product rating
Be the first who will post an article to this item!
Discussion
Be the first who will post an article to this item!
