Not rated
Rating details
Dill Creamy Sauce with Eggs
A fine cream sauce with three boiled eggs, which will be appreciated by all diners who like dill.
| Category: | Discontinued products |
|---|---|
| Warranty: | 10 Years |
| Weight: | 0.6 kg |
| EAN: | 8594043791923 |
| Diets: | Vegetarian |
| Portion: | 2 |
| Omit allergens: | Fish|Mustard|Soy|Celery|Nuts|Sesame |
| Energetická hodnota: | 618 kJ 148 kcal |
| Fats: | 9,3 g |
| Saturated fats: | 3,7 g |
| Carbohydrates: | 11,3 g |
| Sugars: | 6,4 g |
| Proteins: | 6,3 g |
| Fiber: | 0,2 g |
| Salt: | 0,68 g |
| Kategorie: | ostatní |
| Portion (s): | 2 |
| Net weight: | 600 |
| The item has been sold out… | |
A fine cream sauce with three boiled eggs, which will be appreciated by all diners who like dill.
Ingredients: milk, water, cream, beet sugar, 3 eggs, rice flour, corn flour, butter, pickled dill 4 % (water, dill, fermented vinegar, sugar, salt), fermented vinegar, rock salt.
Product rating
Be the first who will post an article to this item!
Discussion
Be the first who will post an article to this item!
