Not rated
Rating details
Chicken with Bacon and Onions
A hearty meal of juicy chicken pieces with onions, bacon, pepper sausage and cottage cheese.
| Category: | Meals |
|---|---|
| Warranty: | 10 Years |
| Weight: | 0.6 kg |
| EAN: | 8594043790261 |
| Diets: | Low Carb |
| Portion: | 2 |
| Meat selection: | Poultry |
| Omit allergens: | Fish|Eggs|Mustard|Soy|Celery|Nuts|Sesame |
| Energy value kJ: | 468 |
| Energy value kcal: | 111 |
| Fats: | 6,8 g |
| davon gesättigte Fatssäure: | 2,1 g |
| Carbohydrates: | 4,4 g |
| Sugars: | 1,3 g |
| Proteins: | 9,2 g |
| Fiber: | 0,3 g |
| Salt: | 1,2 g |
| Portion (s): | 2 |
| Net weight: | 600 |
| The item has been sold out… | |
chicken meat (33 %), pork sausage (pork 86 %, water, potato starch, salt, pork protein, spices), poultry broth (water, poultry meat and bones), onions, smoked bacon (lard) , rice flour, corn flour, cottage cheese, tomato purée (water, tomato purée, salt), rapeseed oil, rock salt, paprika, pepper.
Product rating
Be the first who will post an article to this item!
Discussion
Be the first who will post an article to this item!
