Not rated
Rating details
Buckwheat Porridge with Apricots
Sweet buckwheat porridge with apricots and coconut milk. A quick healthy breakfast or a snack full of flavor.
| Category: | Discontinued products |
|---|---|
| Warranty: | 10 Years |
| Weight: | 0.3 kg |
| EAN: | 8594043794849 |
| Portion: | 1 |
| Omit allergens: | Lactose|Fish|Eggs|Mustard|Soy|Celery|Nuts|Sesame |
| Energy value kJ: | 421 |
| Energy value kcal: | 101 |
| Fats: | 1,5 g |
| Saturated fats: | 1,3 g |
| Carbohydrates: | 17,8 g |
| Sugars: | 8,5 g |
| Proteins: | 3,6 g |
| Fiber: | 2,0 g |
| Salt: | 0,65 g |
| Portion (s): | 1 |
| Net weight: | 300 |
| The item has been sold out… | |
Sweet buckwheat porridge with apricots and coconut milk. A quick healthy breakfast or a snack full of flavor.
Ingredients: water, peeled crushed buckwheat (44 %), apricots (33 %), beet sugar, dried coconut milk powder (dehydrated extract from coconut pulp 97.5 %, maltodextrin 2 %, gum arabic 0.5 %), rock salt. Exceptionally, the food may contain pips.
Product rating
Be the first who will post an article to this item!
Discussion
Be the first who will post an article to this item!
