Not rated
Rating details
Warm Apple Cinnamon Porridge
Juicy apple pieces with a hint of cinnamon add a harmonious flavour to this porridge with golden flax seeds and oats.
| Category: | Fruit porridge |
|---|---|
| Warranty: | 2 Years |
| Weight: | 0.3 kg |
| EAN: | 8594043798205 |
| Diets: | Vegetarian |
| Portion: | 1 |
| Omit allergens: | Lactose|Fish|Eggs|Mustard|Soy|Celery|Sesame |
| Energy value kJ: | 567 |
| Energy value kcal: | 135 |
| Fats: | 7,8 g |
| Saturated fats: | 2,0 g |
| Carbohydrates: | 2,8 g |
| Sugars: | 15,3 g |
| Proteins: | 10,7 g |
| Fiber: | 4,0 g |
| Salt: | 0,1 g |
| Portion (s): | 1 |
| Net weight: | 300 |
| The item has been sold out… | |
water, apples (30%), raisins (12%), golden linseed (6.6%), walnuts, gluten-free oatmeal, ghee butter, salt, Ceylon cinnamon, lemon zest.
Product rating
Be the first who will post an article to this item!
Discussion
Be the first who will post an article to this item!
