Not rated
Rating details
Szeged Goulash
A sauce with stewed sauerkraut, paprika and pieces of lean pork, softened with cream.
| Category: | Meals |
|---|---|
| Warranty: | 10 Years |
| Weight: | 0.6 kg |
| EAN: | 8594043793781 |
| Portion: | 2 |
| Meat selection: | Pork |
| Omit allergens: | Fish|Eggs|Mustard|Soy|Celery|Nuts|Sesame |
| Energetická hodnota: | 388 kJ / 93 kcal |
| Fats: | 4,8g |
| Saturated fats: | 1,95 g |
| Carbohydrates: | 4,7 g |
| Sugars: | 0,65 g |
| Proteins: | 7,7 g |
| Fiber: | 2,34 g |
| Salt: | 0,89 g |
| Portion (s): | 2 |
| Net weight: | 600 |
| The item has been sold out… | |
pork (33 %), sauerkraut (cabbage, water, salt, cumin), beef broth (water, beef and bones), cream, onions, rice flour, corn flour, rapeseed oil, rock salt, paprika, garlic, cumin.
Product rating
Be the first who will post an article to this item!
Discussion
Be the first who will post an article to this item!
