Not rated
Rating details
Pumpkin Cream with Coconut Milk
Creamy soup with an exotic touch of ginger, lemon, coriander, and a pinch of chilli for warmth. The soup is particularly smooth thanks to the coconut milk.
| Category: | Soups |
|---|---|
| Warranty: | 10 Years |
| Weight: | 0.6 kg |
| EAN: | 8594043798298 |
| Diets: | Vegan, Vegetarian |
| Portion: | 2 |
| Omit allergens: | Lactose|Fish|Eggs|Mustard|Soy|Celery|Nuts|Sesame |
| Energy value kJ: | 431 |
| Energy value kcal: | 103 |
| Fats: | 6,3 g |
| Saturated fats: | 1,1 g |
| Carbohydrates: | 11,9 g |
| Sugars: | 4,5 g |
| Proteins: | 1,0 g |
| Fiber: | 1,0 g |
| Salt: | 0,8 g |
| Portion (s): | 2 |
| Net weight: | 600 |
| The item has been sold out… | |
water, Hokkaido pumpkin (53%), Coconut Milk (9,7%), Onion, Olive Oil, Ground Ginger, Sugar, Salt, Coriander, Chilli
Product rating
Be the first who will post an article to this item!
Discussion
Be the first who will post an article to this item!
