Not rated
Rating details
Pork with Chilli Cream Sauce
Pieces of pork leg braised with onions in a spicy cream sauce.
| Category: | Meals |
|---|---|
| Warranty: | 10 Years |
| Weight: | 0.3 kg |
| EAN: | 8594043790742 |
| Diets: | Low Carb |
| Portion: | 1 |
| Meat selection: | Pork |
| Omit allergens: | Fish|Eggs|Mustard|Soy|Celery|Nuts|Sesame |
| Energy value kJ: | 445 |
| Energy value kcal: | 106 |
| Fats: | 7,2 g |
| Saturated fats: | 2,4 g |
| Carbohydrates: | 4,5 g |
| Sugars: | 1,0 g |
| Proteins: | 6,9 g |
| Fiber: | 0,4 g |
| Salt: | 1,0 g |
| Portion (s): | 1 |
| Net weight: | 300 |
| The item has been sold out… | |
pork (33 %), beef broth (water, beef and bones), onions, cream, rice flour, corn flour, rapeseed oil, rock salt, pepper, chilli.
Product rating
Be the first who will post an article to this item!
Discussion
Be the first who will post an article to this item!
