Not rated
Rating details
Pork with Beans and Tomato-Pepper Stew
Juicy pork with beans, sauteed in a base of onions, tomatoes and peppers. A hearty dish that really fills you up.
| Category: | Discontinued products |
|---|---|
| Warranty: | 10 Years |
| Weight: | 0.3 kg |
| EAN: | 8594043792241 |
| Diets: | SCD |
| Portion: | 1 |
| Meat selection: | Pork |
| Omit allergens: | Lactose|Fish|Eggs|Mustard|Soy|Celery|Nuts|Sesame |
| Energy value kJ: | 445 |
| Energy value kcal: | 106 |
| Fats: | 2,3 g |
| Saturated fats: | 0,3 g |
| Carbohydrates: | 12,7 g |
| Sugars: | 0,7 g |
| Proteins: | 9,7 g |
| Salt: | 0,87 g |
| Portion (s): | 1 |
| Net weight: | 300 |
| The item has been sold out… | |
Juicy pork with beans, sauteed in a base of onions, tomatoes and peppers. A hearty dish that really fills you up.
Ingredients: black beans (50 %), pork shoulder (25 %), tomato-pepper stew (tomatoes, peppers, onions) (23 %), rock salt, pepper. Exceptionally, the food may contain little stones.
Product rating
Be the first who will post an article to this item!
Discussion
Be the first who will post an article to this item!
