Not rated
Rating details
Pork and Beef Goulash
Pieces of pork and beef in an onion base with tomatoes and peppers, softened with red wine.
| Category: | Discontinued products |
|---|---|
| Warranty: | 10 Years |
| Weight: | 0.3 kg |
| EAN: | 8594043795914 |
| Portion: | 1 |
| Omit allergens: | Lactose|Fish|Eggs|Mustard|Soy|Celery|Nuts|Sesame |
| Energy value kJ: | 685 |
| Energy value kcal: | 163 |
| Fats: | 13,0 g |
| Saturated fats: | 5,0 g |
| Carbohydrates: | 5,0 g |
| Sugars: | 1,0 g |
| Proteins: | 8,0 g |
| Fiber: | 0,7 g |
| Salt: | 0,74 g |
| Portion (s): | 1 |
| Net weight: | 300 |
| The item has been sold out… | |
Pieces of pork and beef in an onion base with tomatoes and peppers, softened with red wine.
Ingredients: beef rib (16 %), pork (16 %), beef broth (water, beef and bones), rice flour, corn flour, tomato-pepper stew (tomatoes, peppers, onions), red wine, garlic, onions, rapeseed oil, rock salt, paprika, pepper.
Product rating
Be the first who will post an article to this item!
Discussion
Be the first who will post an article to this item!
