Not rated
Rating details
Deer Goulash
Pieces of braised deer meat in an onion base, seasoned with juniper berries and tomato purée.
| Category: | Meals |
|---|---|
| Warranty: | 10 Years |
| Weight: | 0.3 kg |
| EAN: | 8594043790933 |
| Portion: | 1 |
| Meat selection: | Venison |
| Omit allergens: | Lactose|Fish|Eggs|Mustard|Soy|Celery|Nuts|Sesame |
| Energy value kJ: | 280 |
| Energy value kcal: | 66 |
| Fats: | 2,1 g |
| Saturated fats: | 0,1 g |
| Carbohydrates: | 4,8 g |
| Sugars: | 1,1 g |
| Proteins: | 7,9 g |
| Fiber: | 0,5 g |
| Salt: | 1,1 g |
| Portion (s): | 1 |
| Net weight: | 300 |
| The item has been sold out… | |
deer meat (33 %), beef broth (water, beef and bones), onions, rapeseed oil, rice flour, corn flour, tomato purée (water, tomato purée, salt), rock salt, paprika, pepper, garlic, marjoram, juniper berries.
Product rating
Be the first who will post an article to this item!
Discussion
Be the first who will post an article to this item!
