Not rated
Rating details
Cassoulet
Roasted chicken drumsticks mixed with beans, sausages and root vegetables.
| Category: | Meals |
|---|---|
| Warranty: | 10 Years |
| Weight: | 0.6 kg |
| EAN: | 8594043793743 |
| Portion: | 2 |
| Meat selection: | Poultry |
| Omit allergens: | Lactose|Fish|Eggs|Mustard|Soy|Nuts|Sesame |
| Energy value kJ: | 688,7 |
| Energy value kcal: | 164 |
| Fats: | 8 g |
| Saturated fats: | 2 g |
| Carbohydrates: | 11,5 g |
| Sugars: | 1,34 g |
| Proteins: | 11,4 g |
| Fiber: | 1,67 g |
| Salt: | 0,9 g |
| Portion (s): | 2 |
| Net weight: | 600 |
| The item has been sold out… | |
white beans, chicken thigh 2 pcs, root vegetables (carrots, celery root, parsnips), tomato purée (water, tomato purée, salt), onions, pork sausage (pork 86 %, water, potato starch, salt, pork protein, spices), smoked bacon (lard), rapeseed oil, rock salt, paprika, ground pepper, cumin.
Product rating
Be the first who will post an article to this item!
Discussion
Be the first who will post an article to this item!
