Not rated
Rating details
Beef in Cream Sauce
Creamy sauce of root vegetables and wild spices, with slices of back beef spiked with bacon.
| Category: | Meals |
|---|---|
| Warranty: | 10 Years |
| Weight: | 0.6 kg |
| EAN: | 8594043794009 |
| Portion: | 2 |
| Meat selection: | Beef |
| Omit allergens: | Fish|Eggs|Mustard|Soy|Nuts|Sesame |
| Energy value kJ: | 495,9 |
| Energy value kcal: | 118 |
| Fats: | 6,4 g |
| Saturated fats: | 2,35 g |
| Carbohydrates: | 6,04 g |
| Sugars: | 3,3 g |
| Proteins: | 9,2 g |
| Fiber: | 0,2 g |
| Salt: | 0,75 g |
| Portion (s): | 2 |
| Net weight: | 600 |
| The item has been sold out… | |
beef round (31 %), beef broth (water, beef and bones), root vegetables (carrots, celery root, parsnips, parsley root), milk, cream, sugar, onions, butter, rice flour, corn flour, smoked bacon (lard), rapeseed oil, rock salt, lemon juice, peppercorns, allspice, bay leaf.
Product rating
Be the first who will post an article to this item!
Discussion
Be the first who will post an article to this item!
