Not rated
Rating details
Chicken with Champignons
Pieces of chicken thigh meat with a braised champignon cream sauce.
| Category: | Meals |
|---|---|
| Warranty: | 10 Years |
| Weight: | 0.3 kg |
| EAN: | 8594043790759 |
| Diets: | Low Carb |
| Portion: | 1 |
| Meat selection: | Poultry |
| Omit allergens: | Fish|Eggs|Mustard|Soy|Celery|Nuts|Sesame |
| Energy value kJ: | 371,3 |
| Energy value kcal: | 89 |
| Fats: | 4,5 g |
| Saturated fats: | 2,0 g |
| Carbohydrates: | 4,0 g |
| Sugars: | 0,9 g |
| Proteins: | 7,9 g |
| Fiber: | 0,4 g |
| Salt: | 1,0 g |
| Portion (s): | 1 |
| Net weight: | 300 |
| The item has been sold out… | |
chicken thigh meat (33 %), poultry broth (water, poultry meat and bones), champignons (6 %), cream, rapeseed oil, rice flour, corn flour, onions, butter, rock salt, cumin.
Product rating
Be the first who will post an article to this item!
Discussion
Be the first who will post an article to this item!
